1 2 3
Toplam 44 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Efekt Boyalar ve Çeşitleri

Dekorasyon evimizi keyifle yaşanabilir kılan kişisel dokunuşlardır. Mekân dekorasyonunda renk seçimi ilk adımdır ve çok önemlidir. Bir resme fon gibi değer katar. Dört duvardan oluşan odalarımızı ya da sıkıcılığından şikâyet ettiğimiz ofisimizi beğenilerimize göre en uygun hale getirmek için ilk iş; zemin rengine, kullanılacak boya özelliklerine karar vermek olmalıdır. Efekt boyalar tam da bu aşamada karşımıza çıkan ufak ayrıntılarla büyük farklılıklara imkân sağlayan boya çeşitleridir.

Duvarlarınızda dokulu dekoratif desenler oluşturmanıza yardımcı olan efekt boylar mermer boya ya da İtalyan boya olarak da bilinir. Söz konusu duvar rengi seçmeye gelince binlerce seçenek arasından karar vermek zor olsa da efekt boyalar etkileyici dokularıyla karar vermenizi kolaylaştırabilir. Marjinal renklerin hâkim olduğu duvarlarda sanatınızı konuşturabilir, ya da sakin yaşantınıza uyum sağlayacak minimal dokulu dekoratif boyalardan birini tercih edebilirsiniz. Evinizin her odasına farklı boya uygulayarak, her odada bambaşka hikâyeler anlatabilirsiniz.

Dekoratif Duvar Boyası Seçimi

Boyama yapacağınız alanın ne için kullanılacağı, mobilyaların seçimi, odanın ışık alma durumu gibi pek çok etken renk ve dokulu desen seçiminizde size yol gösterir. Hem iç cephede hem dış cephede kullanabileceğiniz İtalyan boya çeşitleri kendine has özellikleriyle çeşitlenir. Duvar dekorasyonlarınız için hayalinizdeki boyayı bulmak istiyorsanız online mağazamızda yer alan uygun fiyatlı boya çeşitlerini incelemelisiniz.

Seçiminizin hayal gücünüzle sınırlı olduğunu bilmelisiniz. Işıltılı duvarlarla şık bir oda hayal ediyorsanız metalik ve sedef gölge efektli boya çeşitleri tam size göre. Gümüş ve altın renk metalik pigmentler içeren silver ve gold efekt boyalar yine ışıltılı duvarlar için tercih edebileceğiniz iç mekan boya çeşitleri arasında satışa hazırdır. Antik metal efektli  Amarsis boya modelleri de nostaljik ve otantik havalar estirmek için vazgeçilmezdir.

Marjinal tasarımlarla odalarınızda mobilyalarınızla mükemmel uyum sağlayacak efektli boyalar arayışında iseniz sizin için doğal taş efektli boyalar, beton görünümlü efekt boyalar ve dekoratif cam kaplama boyaları da mağazamızda bulunuyor. Decocam cam kaplama boyaları aynı zamanda modern mekânlara karizmatik bir hava katmasıyla da tercih sebebidir. Kafe ve restoran dekorasyonunda da çok sık kullanılmaktadır.

Derinlik katmak istediğiniz kısmen küçük mekânlarda iki boyutlu ve üç boyutlu desen özelliğine sahip boyaları kullanmanız estetik açıdan da çok güzel duracaktır. İki boyutlu metalik sedef efektli boyalar ve prizmatik sedef efektli boyalar sizi hedefinize ulaştıracaktır. Bakış ve ışık açısına göre 3 farklı renk gözlemlenmesini sağlayan prizmatik boyalar etkileyici dekorasyonlarda sıkça kullanılır. 

Mermer efektli boyalar otellerde, güzellik salonlarında ve galeri gibi sergi alanlarında şık duruşuyla karşımıza çıkabilir. Obiante doğal kireç ve mineral katkılı boyalar içeriğindeki mermer tozu ile fak yaratan bir dekoratif kaplama özelliğindedir. Cometa boyalar ise düzgün olmayan duvarlar için birebirdir. Tonlama etkisi ile yüzeylerin kusurlarını saklayan bu boyalar sorunlu duvarlarda kurtarıcınız olacaktır.

San Deco Boyalar Nasıl Uygulanır?

San Deco efekt boyalar uygulanması kolay ve pratik boyalardır. Duvar, beton, ahşap ve sıva üzerine uygulanabilir. İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen kaliteli duvar dekorasyon boyaları, su bazlıdır ve sürüldüğü yüzeyin nefes almasına yardımcı olur. Sağlığımız için iç mekân hava kalitesine önem vermeli, bu konuda gerekli standartlara ulaşmış, A+ sertifikasına sahip ISO 16000 İç hava Kalitesi Standardı ile tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olan kaliteli duvar boyaları kullanmalıyız.

Boya öncesi zemin hazırlığı tahmin ettiğimizden daha önemlidir. Duvardaki çatlak ve delikler onarılmalı düz bir yüzey için zımpara yapılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyin temiz ve kuru olmasına özen gösterilmeli, efekt boya öncesi mutlaka astar boya kullanılmalıdır. Mağazamızda satışa sunulan Decoprimer iç cephe efekt boya astarı çeşitleri bu konuda size beklediğiniz kaliteyi verecektir.

Seçtiğiniz boyanın zeminde duruşunu gözlemlemek adına önce küçük bir alanda deneme yapabilirsiniz. Ancak karar vermeden önce boyanın kuruyarak renklerin oturmasını beklemelisiniz. Böylece seçiminizden emin olarak içiniz rahat şekilde seçtiğiniz boyayı uygulayabilirsiniz. Uygulama öncesi boyayı homojen olacak şekilde karıştırmalı ve yüzeye de homojen şekilde kullandığınıza dikkat etmelisiniz. Boyanızın kalıcı olmasını ve çevrenin zararlı etkisinden korunmasını isterseniz son kat olarak vernik atabilirsiniz. Mağazamızda bulunan vernik çeşitleri bu konuda yardımınıza koşacaktır. Wax parlaklık veren venedik sıva cilasını bu amaçla kullanabilirsiniz. Antik görünümlü bir dokunuş için Crackie dekoratif çatlatma verniği, simli bir son kat için Decorative finish glitter şeffaf boya tercih edebilirsiniz.

Zamanla kirlenen duvarların temizlenebilir olması da sonrası için çok önemlidir. Efekt boya çeşitlerimizin çoğu hafif nemli bir bezle nazikçe silinebilir. Herhangi bir sıkıntı olmaması açısından görünmeyen bir alanda temizlik denemesi yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Uygun Fiyat Efekt Boyalar

Mağazamız baumarkets.com'dan güvenilir alışveriş ile ulaşabileceğimiz san deco efekt boya markaları; Arista, Atracto, Sandeco Art / Art Velvet, Vivaldi, Sandecoshield, Cometa Flake, Galaxy, Decostucco, Nostalgie Base, Travertino, Marmorosso - Marmarino, Beton Deco, Obiante, Mirzasto, Metalium Effect, Decopia, Wax, Crackie, Decocam, Decoprimer, Decorative Finish Glitter, Effect Wind, Amarsis, Cometa olarak listelenebilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.