Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

İş Güvenliği Malzemeleri Nelerdir?

Öncelikle belirtmek gerekir ki iş güvenliğini sağlamanın ilk adımı her işte tehlikeli durumlar olduğunu kabul etmektir. Çok güvenli görünen bir iş uygun önemler alınmadığı zaman hesaplayamadığınız kötü hava şartları veya göremediğiniz kaygan yüzeyler yüzünden tahminimizden daha kötü sonuçlanabilir. Önlem almanın en somut yolu ise gerekli koruyucu ekipmanları edinip kullanmaktır. Kişisel koruyucu ekipmanlar, iş güvenliğini sağlamak amacıyla yapılan işlere uygun olarak çalışma alanındaki herkesin güvenliği için tasarlanmışlardır. Bu yüzden iş güvenliği için tasarlanan kıyafetlerin ve koruyucu ekipmanların üretiminde kalite en önemli unsurdur. Bedenimizin tüm bölümleri için ayrı ayrı üretilen ekipmanlar, zarar görmemizi engellemek adına koruyuculuk özelliği taşıyan çeşitli malzemelerden yapılmıştır. Kişisel koruyucu ekipmanlarla kendimizi olası bir iş kazasına karşı korurken, çalıma ortamında da gerekli önlemleri alarak kazalara engel olabileceğimizi bilmeliyiz. İş güvenlik kıyafetleri, çevre güvenlik malzemeleri, yangın koruma malzemeleri, yüksekte çalışma ekipmanları gibi tüm koruyucu ekipmanları online mağazamızda bulabilirsiniz.

İş Güvenliği Kıyafetinin Önemi

Gündelik kıyafetlerimiz, çoğu çalışma alanına uygun değildir. İş esnasında normalde kullandığınız bol kıyafetler, kolye, saat , kravat gibi çeşitli aksesuarlar makinelere takılarak tehlike arz edebilir. Bu yüzden çalışma alanlarında bu gibi durumlarla karşılaşmamak için muhakkak yapılan işin risklerine uygun olarak göz koruması için iş gözlükleri ve siperlikler, baş koruması için baret çeşitleri, solunum sistemi koruması için maske ve dezenfektanlar, eller için farklı yapıda iş eldivenleri, ayak sağlığı için ayakkabı ve çizme gibi iş güvenliği kıyafetleri bulundurulmalıdır. Biz baumarkets.com olarak iş güvenliğinin son derece önemli olduğunu biliyoruz ve güvenli çalışma alanları yaratmanızı sağlamak için online mağazamızda çeşitli iş güvenliği ekipmanlarımızı incelemek üzere sizi bekliyoruz.

Koruyucu Kişisel Ekipmanlar

İş eldivenleri çalışılan aletlere göre değişiklik gösterebilir. Kimi zaman tek kullanımlık eldivenler yeterli olurken kimi zaman uzun süre dayanıklı, tekrar tekrar kullanılabilen iş eldivenlerine ihtiyaç duyabiliriz. İş güvenliği kıyafetlerinin en popüler kahramanlarından olan bahçıvan tulum da denilen iş tulumları da görevini yerine getirir. Kire, toza ve kimyasallara dayanıklı olarak sürekli kullanılabilen iş kıyafetleridir. İş güvenliği ayakkabıları neredeyse tüm ağır iş dallarında çok sık yaşanan kazaları yara almadan atlatmanızı sağlar. Çalışırken çalışma alanına saçılan kimyasallar, metal parçaları, camlar, sivri uçlu aletler gibi tehlike yaratan malzemelere karşı sizi korurlar. İş güvenliği ayakkabılarının en önemli özelikleri de burunlarının koruyucu metal ile kaplı olmasıdır. Kulaklıklar ise gürültülü çalışma alanlarında kulaklarınızı yüksek sesin zararlı etkilerinden korumak için kullanılırlar. Yine boyutu küçük ama marifeti büyük iş güvenlik ekipmanlarından biri olan iş gözlükleri ve yüz koruma siperlikleri de tehlikeli koşullarda hayati önem taşır. Yıpranmalara karşı dayanıklı oldukları için hem iç mekan hem dış mekanda icra edilen işlerde uzun süre kullanılabilirler. Koruyucu inşaat ekipmanlarının başında gelen baret çeşitleri kendi içinde farklı sınıflara ayrılır. Ayrıca baretler, renklerine göre kimlerin hangi bareti kullanması gerektiği belirlenip çalışma alanlarında bir nevi düzen sağlanmış olur. Sağlam plastikten imal edilen ve mavi, sarı, beyaz, yeşil ve turuncu olarak karşımıza çıkan bu renkli baretler ayrı ayrı çalışma gruplarını ifade eder. İş güvenliği kıyafetleri ile baştan sona tüm bedeninizi korumaya almak için kaliteli iş güvenliği malzemeleri ve uygun fiyat avantajlarıyla baumarkets.com’da sizi bekliyoruz.

Çalışma Alanında İş Güvenliği

Her sektörün kendine uygun çalışma ortamı ve aynı zamanda riskleri bulunmaktadır. Yeni teknolojiler ile yeni çalışma alanları oluşmuş ve bu da yeni koruyucu ekipman gerekliliğini doğurmuştur. Örneğin belirli yüksekliklerde çalışmayı gerektiren işler için kesinlikle yüksekte çalışma ekipmanları tercih edilmelidir. Merdiven gerektiren işler işin her ihtimali göz önünde bulundurmak adına merdiven kaydırmaz bant çeşitlerinden yardım alabiliriz. Karanlık çalışma ortamları için yüksek görünürlüklü iş kıyafetleri daha güvenli bir çalışma ortamı sağlayacaktır. Yangın çıkma tehlikesi olan iş alanları için yangın koruma malzemeleri hayati önem taşımaktadır. Kimyasal içerikli üretim yapılan işyerlerinde maske ve dezenfektan kullanmak sağlımız açısından dikkat edilmesi gereken bir husustur. İnsan sağlığını korumak ve iş güvenliğini arttırmak için üretilen bu ekipmanları doğru seçmek çok önemlidir. İş güvenliği malzemeleri ve fiyatları hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için mağazamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Her işin kendi şartlarına uygun iş güvenliği ekipmanlarını seçmeye özen göstermeli, kaliteli güvenlik malzemelerinin dünya genelinde uygulanan sertifikalara sahip olması gerektiğini unutmamalıyız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.