Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Hobi Boyaları ve Kullanım Alanları

Hayat geçip giderken iş hayatından ve ev işlerinden geriye kalan zamanı değerlendirmek özellikle çalışanlar için çok önemlidir. Karakterimize ve zevklerimize göre hepimizin kendine göre bir hobisi vardır. Severek el emeğimizi bir üretime yansıttığımız zamanların kıymetine paha biçilemez. Bizi mutlu eden el sanatlarına gönül vererek hayattan keyifli anlar yakalayabilmek hayatı daha anlamlı kılar. İster ahşap ister seramik ya da kâğıt malzeme kullanarak sanatınızı yapın renklendirmek için hobi boyaları fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız sizin için yararlı olacaktır.

Online hobi malzemeleri ve boyaları satışı yaptığımız mağazamızda akrilik boyalar, rölyef pasta çeşitleri, san deco fonksiyonel boya modelleri ve vernik çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Tüm boya çeşitleri ve uygulama teknikleri için gerekli fırça çeşitleri de mağazamızdan ulaşabileceğiniz ürünler arasındadır.

Akrilik Boya Özellikleri ve Kullanım Alanları

Akrilik boyalar pek çok alanda kullanılan su bazlı boyalardır. Prensip olarak akrilik reçine parçacıklarından suyun uzaklaşmasıyla dayanıklı bir katman oluşturmasını esas alır. Kuruduktan sonra sudan etkilenmezler ve diğer boyalara göre çabuk kururlar. Toksik olmayan içeriğe sahip olan akrilik boyalar iç ve dış mekânda kullanıma uygun olan boyalardır. Hammaddesi elyaf olan akrilik boya çeşitleri kremsi bir yoğunlukta ve pürüzsüz yapıdadır. Genelde akrilik boyalar renk pigmenti, akrilik reçine ve cilt denilen bağlayıcıdan oluşur. Yağlı boyaya benzeyen akrilik boyalar pek çok farklı renk alternatifiyle karşımıza çıkar. Özellikle sanatçıların tercih ettiği hobi boyaları arasında ilk sırada yerini alır.

Renk alternatifleri, uygulama kolaylığı, toksik olmayışı, çabuk kuruması gibi özelliklerinin yanında elden ve zeminden kolay temizlenmesi de akrilik boya çeşitlerini vazgeçilmez kılar.

El Sanatları için Akrilik Boyalar

Ev için iç ve dış mekânda kullanılabileceği gibi akrilik boyalar sanat alanında da yaygın kullanıma sahiptir. El sanatları için tercih edilen akrilik boyalar kremsi kıvama sahip boyalardır ve pek çok yüzeye uygulanabilir. Seramik, kâğıt, ahşap, cam ve kumaş gibi yüzeylerde tercih edilen bu tarz akrilik boyalar küçük gramajlarda olduğu için daha uygun fiyatlıdır.

Akrilik boyalar hobi amaçlı kullanılabileceği ev dekorasyonunda da kullanılabilir. Tekstil amaçlı kullanılan akrilik boya ressamlar tarafından da tuval için tercih edilir. Resim çalışmalarında çabuk kuruması özelliğinden faydalanılır. Fırça ile doku katmanlarına olanak sağlaması sanatçıların akrilik boya çeşitlerini tercih etmelerinin bir sebebidir.

Kaliteli parlak ve yoğun renkler akrilik boyanın markasına göre değişiklik gösterir. Kaliteli akrilik boyalar her zaman istenilen sonuca daha yakındır.

Akrilik metalik boyalar çalışmalara fark katmak için profesyonel ellerce sevilerek kullanılır. Parlaklığı ve dikkat çekici tonuyla metalik akrilik boya çeşitleri de efekt etkilerinde kullanılmak üzere mağazamızda sizleri bekliyor.

Fonksiyonel Boya Çeşitleri ve Fiyatları

San deco fonksiyonel boya çeşitleri arasında yerini alan boyalar daha çok dekorasyonda görevlidir. Yazı tahtası yapmak istediğiniz bir duvarı kara tahta boyası ile boyayarak işlevsel bir alana dönüştürebilirsiniz. Mıknatıslı duvar boyası ile geniş bir  magnet köşesine sahip olabilirsiniz. Projeksiyon boyası ile film keyiflerinize dev bir görüntüyle devam edebilir, hazır beton harcı ile kolay ve pratik beton karışımına sahip olabilirsiniz.

Hobi dünyasına gönül verenlerin harikalar yaratmak için kullandığı stencil çeşitleri ile hazır desenler arasından dilediğinizi seçerek eserinize uygulayabilirsiniz. Hayalinizdeki çalışmaya ulaşmak için zaman ve işçişik tasarrufu sağlayan uygun fiyat stencil çeşitleri mağazamızda satışa sunuluyor.

Çalışmalarınıza doku ve dikkat çekici bir hava kazandırmanız için kullanabileceğiniz bir diğer hobi boyası çeşidi de çatlatma boyalarıdır. Farklı desende çatlatma sağlayan boyalar genellikle iki fazdan oluşur ve çatlatma efekti ile tasarımlarınıza anlam katar. Pek çok yüzeyde kullanılabilen bu boyalar kumaş üzerine uygulanması sayesinde tekstilde yer eder.

Kaliteli Rölyef Pastalar

Rölyef pasta çeşitlerine de yer verdiğimiz hobi boyaları kategorisine hobi severleri bekliyoruz. Macunumsu kıvamında dolgu malzemesi gibi kullanılan rölyef pasta çeşitleri bir çeşit akrilik pastadır. Yoğun kıvamı sayesinde hacimli yapısıyla uygulandığı yüzeye üç boyutlu bir görünüm kazandıran klasik rölyef pasta tamir malzemesi olarak da kullanılabilir. Su bazlı özellikte olan rölyef pasta kabartma olarak da tanımlanabilir. Ev dekorasyonu ve mimari dokunuşlarda da rölyef pasta izlerine rastlamak mümkündür.

Her çalışmanın çevresel etkilerden korunması ve dokusunun bozulmaması için vernik ile güçlendirilmesi gereklidir. Mat veya parlak olarak çeşitlenebilen vernik çeşitleri eserinizin boyası kuruduktan sonra fırça ile rahatça uygulanabilir. Boyaların olmazsa olmazı fırçalardan bahsetmeden geçemeyiz. Kaliteli fırça çeşitleri de hobi boyaları kategorimizde satışa sunuluyor. En ucuz fırça fiyatları ve fırçaların kullanım alanları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizi baumarkets.com mağazamıza bekliyoruz.

 

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.