1 2
Toplam 16 ürün görüntüleniyor.
1 2

Ses Yalıtım ve Akustik Malzemeleri

Ses yalıtımı titreşim ve gürültü kaynağının izole edilmesi olarak tanımlanabilir. Yalıtımla bir anlamda ses dalgalarının bir ortamdan başka bir ortama geçişinin azaltılması amaçlanmaktadır. Yalıtım, hem enerji tasarrufu için hem de ses geçirgenliğini azaltmak için hayatımızda önem kazanmıştır. Evimizin huzurlu ortamında komşuların istenmeyen tartışmaları, odaklanmamız gereken ofisimizde yankılanan inşaat sesleri ya da restoranımız için akustik ortam arayışı bizi yalıtım malzemeleri hakkında araştırma yapmaya yönlendirir. Sadece dışarıdan gelen sesleri önlemek için değil içerdeki sesin dışarıya yayılmaması için de yalıtım doğru çözüm yöntemi olacaktır.

Yalıtım Ekipmanları ve Kullanım Alanları

Etkili ve doğru bir izolasyon kaplaması için öncelikle kaliteli malzeme seçimine özen göstermek gerekir. İstekleriniz doğrultusunda doğru yalıtım süngeri modelini seçmek için ürünlerimizi incelemenizi tavsiye diyoruz.  En uygun fiyata kaliteli izolasyon süngeri bulabileceğimiz mağazamız güvenilir ve hızlı alışveriş sistemiyle sektörde yıllardır hizmet vermektedir. Yalıtım süngeri seçiminizi yaptıktan sonra sünger yapıştırıcısı sayesinde tavan ve duvarlarınızı kolayca kaplayabilirsiniz. Kendi kendinize yapabileceğiniz duvar ve tavan kaplamasıyla etkili ısı ve ses izolasyonu sağlayabilirsiniz. Plakalar halinde satışa sunulan süngerler,  kullanacağınız alana göre istediğiniz şekilde boyutlandırabilirsiniz.  Ancak plakaları yapıştırmadan önce yapıştırılacak alanın temiz ve kuru olmasına dikkat etmelisiniz. Yalıtımda yardım alacağınız diğer ekipmanlar ses yalıtım bantları ve ses yalıtım bariyerleridir.  Ses yalıtım bariyeri çeşitlerimizi sünger aralarında kullanarak daha etkili izolasyon koşullarına ulaşabilirsiniz. Bunun yanında kauçuk bant yardımıyla ses yalıtımı yapmak da mümkündür. Kendinden yapışkanlı kauçuk bantlar alçıpen profillerinin boşluklarından kaynaklanan titreşimi engeller. Rulo şeklinde satılır ve kolayca uygulanır.

Yalıtım Süngeri Seçimi

Sünger çeşitleri çoğu zaman adını geometrik şeklinden alır. Genelde antrasit renkte karşımıza çıkan gözenekli formda bir katmandır. Tavan ve duvarlara kolayca uygulayabileceğiniz süngerlerle makine seslerinden komşu gürültülerinden kurtulabilir, iş ortamınızda kaliteli ses şartlarını sağlayabilirsiniz. Etkili sonuçlara ulaşmak için kaliteli yalıtım malzemesi satın aldığınızdan emin olmanız tavsiye deriz. Çünkü malzeme kalitesi bu aşamada alınacak sonucu önemli ölçüde etkilemektedir. Güvenilir yalıtım malzemesi için baumarkets.com’u ziyaret edebilirsiniz. Mağazamızda satışa sunduğumuz sünger çeşitlerimiz ve kullanım alanlarını şöyle sıralayabiliriz.

Piramit süngerler adını dokusundaki piramit benzeri yükseltilerinden alır. Özelliği sesin ortamda net bir şekilde yayılmasını sağlamasıdır. Bu nedenle okullarda ve sinema salonlarında tercih edildiği söylenebilir.  İç mekânlarda akustik düzenleme için önerilen piramit sünger ses yalıtımı sektöründe en çok kullanılanlardan biridir. Klima ve havalandırma kanallarında, atış poligonlarında bu malzemenin kullanıldığını görürüz. Yanmaz piramit sünger çeşitlerimizle baumarkets.com’da sizleri bekliyoruz.

Yumurta süngerler ses yalıtımında sıkça tercih edilen çeşitlerden biridir. Akustik sağlamak, yankıları ve rahatsız edici sesleri azaltmak için geliştirilmiştir. Yumurta şeklinde biçimlenen süngerler sesi yutma özelliği sayesinde görevini yerine getirir ve akustik bir ortam sağlar. Ortamda ses kalitesini arttırmak için yumurta süngerler en iyisidir.

Akustik süngerler yankı yalıtımı sağlayan stüdyo, kafe ve restoran gibi ortamlarda akustik düzenlemelerde kullanılan bir çeşit köpüktür. Yanmaz özelliği sayesinde jeneratör odalarında da terich sebebidir. Akustik süngerler ses dalgalarını ve yankıları kontrol etmeye olanak sağlar. Gürültü seviyesini ve titreşim etkisini azaltmak için odanın her yerine uygulanabilir. Ses yalıtımı özelliğinden öte ortam akustiğini düzenlemede katkı sağlar.

Melamin süngerler düz ve yumurta seçenekleriyle baumarkets.com mağazamızda satışa hazırdır. Sağlığa zaralı kimyasal madde ve kanserojen boya içermeyen melamin süngerler bir çeşit reçine olarak tanımlanabilir. Termosetpolime türevi olan melamin mazlemesinin ses yutma kapasitesi yüksektir ve ısıya dayanıklıdır. Pek çok mekânın ses yalıtımında kullanılabilir. Fabrikalarda, barlarda, tiyatro ve konferans salonlarında tercih edilir. Sık gözenek yapısına sahip olduğu için ısı izolasyonunda da tercih edilir. Melamin süngerler rutubetten uzak bir ortam sağlarken uzun ömürlü olduğun için de sevilir.

Labirent sünger akustik düzenleme için tercih edilen yalıtım malzemesi çeşitlerinden biridir. Yanmaz özelliktedir ve koku yapmaz. Evlerde, hava alanlarında oyun salonlarında kullanılabilir.

Sadece eviniz için değil otomobiliniz için de yalıtım ihtiyacınız varsa oto ses yalıtım malzemeleri kategorimizde aradığınızı bulabilirsiniz. Tek tarafı yapışkanlı olan kaplama malzemesi hem ses hem de su yalıtım sağlamaktadır. Akustik düzenleyici paneller de yine otomobiliniz için kullanışlı çözümler sunacaktır.

Şap Altı Ses İzolasyonu

Zeminde ses yalıtımı sağlayan şap altı ses izolasyonu inşaat aşamasında düşünülmesi gereken önemli bir husustur. Doğru ve kaliteli malzeme bu aşamada çok önemlidir.

Makinelerinizin ömrünü uzatan ve sessiz çalışma ortamı sağlayan titreşim takozları diğer tüm yalıtım ekipmanları ile online satış mağazamızdadır.

 

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.